ORONA 3G

Winda elektryczna X-10

udźwig 320-630 kg

Rozwiązania dla dźwigów elektrycznych bezreduktorowych bez maszynowni (MRLG)

Winda elektryczna X-10 to nowoczesne rozwiązanie przystosowane do montażu w wielu rodzajach budynków. Nowoczesne windy bez maszynowni sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona i montaż tradycyjnej windy byłby albo bardzo trudny, albo wręcz niemożliwy. Dźwigi bez maszynowni znajdują zastosowania najczęściej tam, gdzie pierwotnie nie planowano windy, a pomysł taki narodził się później. Windy elektryczne cieszą się zdecydowanie największa popularnością wśród klientów. Ich prosta budowa i duża niezawodność sprawiają, że nowoczesne dźwigi elektryczne montuje się w większości budynków, w których planowano windę. Współczesne windy osobowe elektryczne napędzane są cichymi silnikami trójfazowymi z magnesami stałymi. Gwarantuje to cichą i niezawodną pracę przez długi czas. Wszędzie tam, gdzie króluje szkło niezbędne są dźwigi szklane. Windy szklane wyglądają bardzo nowocześnie. Przeszklony szyb i szklane ściany oraz drzwi nadają windzie nowoczesnego wyglądu i nie zaburzają przestrzeni. Windy panoramiczne i dźwigi panoramiczne montowane są najczęściej w galeriach handlowych i w nowoczesnych budynkach publicznych.

Ogólna specyfikacja

 • Udźwig  320 – 450 – 630 kg
 • Liczba osób 4 – 6 – 8 osób
 • Prędkość 1 m/s
 • Maksymalna wysokość podnoszenia 45 m
 • Maksymalna ilość przystanków 16 przystanków
 • Ilość wejść do kabiny Pojedyncze / Podwójne 180º / Podwójne 90º
 • Napęd Elektryczny bezpośredni (180 połączeń/godz.)
 • Sterowanie System sterowania ARCA II, wieloprocesorowy o małym poborze prądu
 • Typy drzwi Automatyczne boczne / Automatyczne centralne
 • Szerokość drzwi 700 / 800 / 900
 • Wysokość drzwi 2000 / 2100
 • Wymiary kabiny Standardowe wymiary kabiny
 • Wewenętrzna wysokość kabiny 2100 / 2200
 • Dostępne rodzaje wystroju Orona 3G Domo Packs / Orona 3G Public Packs / Orona 3G Plus

Standard  Opcjonalne

boczna1

MRL

Rozwiązanie bez maszynowni, z zaniżonym nadszybiem (opcjonalnie).

UDOSKONALONY ZESPÓŁ KABINOWY

Pozwala na oszczędność miejsca, redukcję wagi, poprawę bezpieczeństwa, ergonomię i szybkość montażu.

PRZESTRZEŃ PONIŻEJ PŁYTY PODSZYBIA

Dźwig przystosowany do wykorzystania w budynkach, gdzie wymaga się możliwości przechodzenia osób pod płytą podszybia (opcjonalnie).

ELEMENTY NOŚNE

Zastępują tradycyjne liny stalowe Dzięki mniejszemu ciężarowi, dłuższej żywotności i lepszej elastyczności pozwalają na użycie kompaktowego napędu z bardziej oszczędnym i przyjaznym dla środowiska silnikiem.

ZESPÓŁ NAPĘDOWY

Elektryczny zespół napędowy regulowany, kompaktowy, cichy, bezreduktorowy, o wysokiej efektywności energetycznej, silnik ze stałymi magnesami.

DRZWI

Z kompaktowym silnikiem ze stałymi magnesami umożliwiającym szybkie otwieranie i zamykanie, precyzyjne i ciche, podnoszą rzeczywisty standard obsługi. Z systemem otwierania drzwi z wyprzedzeniem i/lub kurtyną fotoelektryczną. Opcjonalne drzwi Solid do miejsc o bardziej intensywnym przepływie ruchu.

AUTOMATYCZNY SYSTEM RATUNKOWY

Wbudowany jako wyposażenie seryjne półautomatyczny system ratunkowy do szybkiej, skutecznej i bezpiecznej ewakuacji pasażerów, jako dodatkowe wyposażenie system może współpracować z automatycznym systemem ewakuacji przewidzianym przede wszystkim na wypadek przerwy w dopływie energii elektrycznej.

     

Wymiary standardowe

1. Użytkowa przestrzeń poniżej płyty podszybia (przeciwwaga z chwytaczem) należy dodać 50 mm do AH

2. Głębokość szybu z wcięciem drzwi 60 mm

3. Głębokość szybu z wcięciem drzwi 40 mm

4. HF opcjonalne zaniżone podszybie 850 mm

5. HUP minimalne dla wewnętrznej wysokości kabiny (HC) 2100 mm (HUP = HC + 1300) HUP zaniżone nadszybie opcjonalne tylko dla dźwigów 6 i 8 osobowych (HUP = HC + 900)

*Szyb bez odchyleń od pionu

Konfiguracja

1 WEJŚCIE
2 WEJŚCIA 180º
2 WEJŚCIA 90º
DETAL SZAFY STEROWANIA
DETAL DRZWI Z SZEROKĄ RAMĄ
DETAL SZAFY STEROWANIA